Mida Siis Teha, Et Olukorda Parandada?

?Suurepärane tegevus, kui jõulude ajal juhtub näiteks vihma sadama ja kelgutamisplaanid saavad rikutud. Mida tuleb kuuske ehtides meeles pidada? Moe järgimine ei ole kõige olulisem. Praktilise meelega inimesele ei sobi see kohe kindlasti, et enam-vähem igal aastal tuleb kogu kuuseehete varu välja vahetada või vähemalt seda oluliselt täiendada.

Aga polegi tarvis!Unusta trendid, leia koduga sobiv stiil ja arenda seda – või otsusta, et paarkümmend aastat ehitakse sinu kodus kuuske kogu aeg ühtmoodi. Oma tuba, oma luba! Tähtis on, et kuusk sobiks ruumiga: minimalistlikus kodus tuleks ka kuuske ehtides hoida minimalistlikku joont, klassikalise interjööri puhul otsustada klassikaliste kaunistuste kasuks.

Äärmused on alati huvitavad ja mõjusad – mõtle sellele. Kõige igavam näeb välja keskmise tihedusega kuusk, mis on kaunistatud suvaliste eri kuju ja värvi ehetega – tulemus on ebamäärane ja hajuv, sest millelegi pole püütud tähelepanu tõmmata. Vali üks kindel värv, mida ehete valikul järgida.

Kaunistused võivad sel juhul olla eri kuju ja vormiga ning neid võib olla palju: ühe värvi kasutamine rahustab üldpilti ja kokkuvõttes, vaatamata ehete erinevusele, moodustub harmooniline tervik. Kes eelistab selgust, võiks kuuse kaunistada ühetaoliste ehetega: kasutada kas ainult ühtvärvi kuule või otsustada ainult ühe. Jõulupuu vajab vett Kes tahab kuuse aegsasti tuppa tuua, ei tohi unustada, et kuusk vajab iga päev vett, seepärast tuleks jõulupuule kindlasti valida veenõuga kuusejalg.

Vesi peaks olema toasoe ja tasub arvesse võtta, et esimestel päevadel võib seda minna õige ohtralt – mõni paarimeetrine puu suudab pärast tuppatoomist neelata ööpäevas liitri või kaks vett, edaspidi läheb seda vähem. Et puu vett paremini kätte saaks, tuleb tüve otsast vahetult enne puu kuusejala sisse kinnitamist maha saagida paarisentimeetrine jupp.

Kuuske üles seades tuleb jälgida, et ka puukoor kindlasti vähemalt ühest kohast vette ulatuks ja et vett oleks kuusejalas kogu aeg. Ehted võivad olla eri suurusega, aga kõik üht värvi – ja hea on leida see värv ruumist, et kõik omavahel kokku klapiks. Kas väga vähe ehteid või väga palju – mõlemad variandid võivad anda stiilse ja pilkupüüdva tulemuse.

Vabalt võiks jõulupuu ehtida ainult küünaldega, olgu need siis tavalised või elektriküünlad. Kui otsustatakse ameerikalikult küllusliku kuuse kasuks, tuleb puud kaunistama hakates teada mõnda nippi. Kes tahab kuusel kasutada elektrilisi jõulutulesid, peaks need kuusele paigutama enne ehete riputamist. Mõistlik on panna tuled ehtimise ajaks põlema, siis on lihtsam saada ühtlast tulemust.

Kui ehted on eri suurusega, tuleks kõigepealt riputada kuusele kõige suuremad, siis keskmised ja lõpuks kõige väiksemad – nii on lihtsam neid ühtlaselt jaotada ja igaühele õige koht leida. Pahatihti kinnitatakse ehted ainult okste otstele – see on viga, niimoodi ehitud puu ei saagi hea välja näha. Kui riputada ehteid ka puu sisse, tüvele lähemale, saab tulemus mõnusalt mahuline.

Viimasena seatakse okste otstele kerged õhulised ripatsid, mis vajavad iseloomu näitamiseks rohkem õhku. Ehitud kuuse võib viimistleda rippvanikute või pärlikettidega. Neid paika sättides tuleks jälgida, et kaared ripuksid õhus – kui vaniku- või ketikaar toetub alumisele oksale, jääb üldmulje väsinud ja jõuetu. Mida siis teha, et olukorda parandada?

Esiteks on tegevusloa taotlemine kulukas ja aeganõudev protsess.

Esimesena võib pähe torgata mõte riiklikust järelvalvest nagu seda tehakse pankade puhul, kelle tegevust kontrollib Eestis finantsinspektsioon. Järelvalve on seotud aga kahe probleemiga. Esiteks on tegevusloa taotlemine kulukas ja aeganõudev protsess. Uuest aastast on kehtestatud kuutasu alammääraks eurot kuus tänase asemel. Perekonnaseaduse järgi ei tohi miinimumelatis ühe lapse kohta olla väiksem kui pool Vabariigi Valitsuse kehtestatud kuupalga alammäära.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *