TFBank – Mõistlikud Kiirlaenud Mõistlikele Inimestele?

Näiteks saadetakse varasematele laenuvõtjatele kirju, mis kiirlaenude ohtlikule teele suunavad. Samuti on kiirlaenu reklaamid nähtavad teleekraani vahendusel, mis õhutavad inimesi laenude küüsi langema. Majandusministeeriumil valmis eelnõu kiirlaenu reklaamiseaduse muutmiseks, millega tahetakse leevendada vaid kolm aastat kestnud rangeid reklaamipiiranguid kiirlaenu andmiseks. Ministeerium väidab aga, et praegused reklaamipiirangud jäävad kehtima.

Eesti Võlanõustajate Liidu juhatuse liige Ester Saag nendib, et reklaam luuakse nii, et see oleks tarbijale kutsuv, mitte hoiatav. Samas ei tohi seaduse kohaselt kiirlaenu reklaam ka pärast muudatuste kehtimist olla kutsuv ega jätta muljet, et laenu võtmine on lihtne ja riskivaba. Karmid reklaampiirangud kehtivadki selleks, et laenu pakkujad tavainimesi kergekäeliselt laenudeni ei meelitaks. Seega peaksid ranged reklaamipiirangud tarbijale kasulikud olema, sest need ei edasta liigset teavet.

Praegu võib kiirlaenu reklaam sisaldada vaid kohustuslikku teavet, näiteks intressimäära, krediidi kulukuse määra ja ettevõtte kontakte. Seadusemuudatusega võib laenupakkuja avaldada aga rohkem teavet kui seni, näiteks võimaliku järelmaksu tingimusi nagu intress, tagasimakse kestvus, igakuise makse suurus ja toote lõplik hind tarbijale. Võlanõustajate hinnangul ei tunneta inimesed aga ahvatlevate reklaamloosungite taga ohtu, mis neid võlamaailma tõmbaksid.

Seetõttu oli maksejõuetus lihtne tekkima.

Kiirlaenu võtmisel on üsna tõenäoline, et see mitte ei lahenda rahamuresid, vaid hoopis süvendab neid, sest kiirlaenu väljastatakse kõrge intressiga, kuid selle maksetähtaeg on enamjaolt lühike. Aastaid tagasi sai kiirlaenu väga kergelt ühe sõnumi saatmisega kätte. Laenu said inimesed, kellel juba oli vähemalt üks laen kaelas või kellel olid tõsised maksuhäired. Seetõttu oli maksejõuetus lihtne tekkima. Praegu on kiirlaenu võtmise peamiseks ohuks aga laenuvõtjate vähene teadlikkus laenutingimustest.

Samuti ollakse laenu võtmisel liiga optimistlikud, kui valitakse üle võimete käiv lühike tagasimaksmise periood, et võetud laen kiiresti tagasi maksta ja seeläbi intressilt kokku hoida. Sageli ei suudeta aga pirakat laenu lühikese ajaga tagasi maksta ja rahamured süvenevad. Võlanõustajad väidavad, et kiirlaenude arv on tõusnud ja võlgade hulk vähenenud. Kui oled leidnud meeldiva laenupakkuja, pead täitma üksnes lihtsa laenutaotluse.

Laenutaotluse tegemisel pead andma detailset infot oma tulude ja kulude kohta, lisaks on vaja esitada oma viimase kuue kuu arvelduskontode väljavõte. Selle info põhjal teeb laenuandja otsuse ning analüüsib, kas laenutaotleja on piisavalt maksevõimeline, et laenukohustusega toime tulla. Võlgnevuste tekkimise vältimiseks on äärmiselt oluline ausa ja täpse info esitamine. Lisaks konto väljavõttele kontrollib laenuandja ka taotleja krediidiajalugu Krediidiinfost ning veendub, et taotlejal ei oleks ühtegi kehtivat maksehäiret.

Laenuperiood 3 kuud kuni 5 aastat.

Kas püsikorraldusleping tasub end ära? Share This!Värsked postitused. Miks tasub laene võrrelda? Kuidas rääkida palgast töövestlusel? Laenuperiood 3 kuud kuni 5 aastat. Tagasimakse perioodi pikkus on 1 kuni 3 aastat. Intress kasutatud krediidilt alates Samas kui hakata mõtlema, et kiirlaen on tõesti võimalik väga kiiresti ja lihtsalt võtta, on mõned inimesed nõus sellise teenuse eest maksma ning mõistavad, milline vastutus lasub lepingu allkirjastamisel laenuandjale.

Ferratumi kokkuvõte: Vanus: taotleja peab olema vähemalt aastane Tööajad: E-R kell , L-P kell Võimalik saada 30 päevaks laenu intressivabalt Taotle laenu: Ferratum. Inbank – tõusev täht laenuandjate hulgas? Inbank on üks uusimaid nimesid Eesti laenumaastikul. Siin on mõned Inbanki olulised eelised: laenutaotluse tegemiseks pead kasutama ID-kaarti ja saad kohe teada vastuse; intress on tunduvalt madalam kui kiirlaenufirmades; laenu saab võtta tagatiseta ja igaks otstarbeks; võimaldatakse isegi maksepuhkust.

Kuigi kiirlaenud enam Creditstari portfooliosse ei kuulu, on ettevõttel pakkuda mitu suurepärast omadust, mida naljalt mujalt ei leia: kogu laenuprotsess on täiesti digitaalne; saadud krediidikontot saab igal ajal pikendada või taotleda otse oma telefoni kaudu; valid laenusumma ja tagasimaksed ise; krediidihinnang tehakse loetud sekundite jooksul.

Creditstari kokkuvõte: Minimaalne taotleja vanus: vähemalt 18 eluaastat Ettevõte vaatab taotluseid läbi: E-P kell Krediidhinnang tehakse mõne sekundi jooksul Taotle laenu: Creditstar. Kreditex – inimlike tingimustega tagatisega laenud Kreditex alustas oma tegevust mõne aasta eest ja vallutas koheselt Eesti laenusoovijate südamed ühel põhjusel. Kreditexi ühed suurimad eelised on näiteks: kuni euroni ulatuvad laenud; kiire ja sõbralik klienditeenindus; pikk tagasimakseaeg; võimalus laenata nii kinnisvara kui auto tagatisel.

Kreditexi kokkuvõte: Vanus: vähemalt 18 eluaastat Tööaeg: argipäevadel kell Võimalik laenata iga suurusega summasid, tagatise alusel Taotle laenu: Kreditex. Enne laenu võtmist arvuta pisut: Enne laenu võtmist tasub pisut arvutada. Ära võta laenu rumalate ostude jaoks Tahad minna Maldiividele lihtsalt selleks, et teha Instagrami jaoks pilte ja näidata nagu sa elaksid luksuslikku elustiili? Paljud inimesed teevad seda, võttes kasutusele kiirlaenud.

Meie nõuanne?Miks kiirlaenud nii kallid on? Laenu kogukulu sõltub olenevalt laenupakkujast ning valitud laenusummast ja tagasimakse perioodist. Valides võimaluse tagastada laenu põhiosa alles projekti teostumisel ja tasudes jooksvalt vaid laenuintresse. Kiirlaen illma tuvastuseta. Antud toiming on laenu saamise aluseks ning on nõutud Rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise seadusest tulenevalt. Laen kuni eurot laenud auto tagatisel.

Hoiukassa laen. Väikelaenud firmadele kiir laenudEesti. SMS laen ilma konto väljavõtteta põllumajandus laenud. Bondora on laenuportaal, kus väljastatakse laen eraisikult eraisikule ehk inimeselt inimesele soodsa intressiga? Küpsiste informatsiooni salvestatakse sinu veebilehitsejasse ning see teeb erinevaid toiminguid nagu näiteks tuvastab sind, kui sa naased meie lehele ning see aitab meie tiimil paremini mõista, millised meie lehe osad on sinu jaoks kõige kasulikumad.

Küpsiseid võidakse kasutada ka muudeks reklaami- ja turunduseesmärkideks või oluliste analüütiliste toimingute tarbeks. Meie veebilehe kasutamiseks pead nõustuma meie kasutustingimuste ja privaatsuspoliitikaga. Lisainfot selle kohta, millised tingimused puudutavad meie veebilehe kasutamist, leid meie kasutustingimustest siin. Vahel on vaja lihtsalt viiskümmend või sada eurot kuu lõpus või paarsada eurot selleks, et osta ammu soovitud kodumasin. Sellistel puhkudel sobibki väikelaen täiuslikult.

Kiirlaenu taotlemisel ei tasuks oma võimeid üle hinnata, sest esialgu väikese suurusega laenusumma võib võlgnevusega kaasnevate lisakulude tõttu kasvada üsna kopsakaks, rääkimata veel ohust sattuda maksehäirete registrisse ning ohustada oma võimalust tulevate aastate jooksul saada pangalaenu või muid finantsteenuseid – maksehäirete korral ei pruugi saada isegi rendiautot, seega tuleks kaaluda otsust ratsionaalselt. Nagu termin väikelaen viitab, on kiirlaenude ja väikelaenude puhul tegemist üsna väikeste summadega. Enamjaolt ulatuvad kiirlaenude summad tuhande või paari tuhande euroni. Kõige vähem on võimalik laenata 50 eurot või eurot, olenevalt laenuandjast.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *